Recenzia: Vyskúšali sme 3 obľúbené produkty značky Vitaful

Poznáte značku Vitaful? My sme mali možnosť vyskúšať 3 ich produkty a takto to dopadlo. Prečítajte si našu recenziu.

Do redakcie sme dostali 3 produkty značky Vitaful, na ktorých testovanie sme sa veľmi tešili.

Ako sú na tom z hľadiska chuti, vône či tvaru, ale najmä aký je ich reálny účinok? V tejto recenzii sa dozviete naozaj všetko.

Vitaful recenzia a skúsenosti

Happy Hair – pre dokonalú hrivu

Vitaful Happy Hair recenzia

Každá žena túži po krásnej, no najmä zdravej hrive, ktorá už z diaľky pôsobí neodolateľne a dokonale. Vo väčšine prípadov však ide o (ne)splniteľný sen, nakoľko na kvalitu a zdravie vlasov nežiaduco vplýva mnoho faktorov – od stresu cez nesprávnu kozmetiku až po nedostatok živín či hormonálnu nerovnováhu.

Pri pravidelnom užívaní Happy Hair vitamínov značky Vitaful zažiarite vďaka krásnym dlhým vlasom aj vy! Pretože vlasy a ich kvalita napovedia mnoho o vašom spôsobe života.

Apple Cider – pre úspešné chudnutie

Vitaful Apple Cider skúsenosti

Zabudnite na prísne diéty, ktoré vám len uberajú na sile a psychickej kondícii! Siahnite po čistej prírode, ktorá neničí vaše telo.

Kľúčom k zdraviu a vitalite je harmónia medzi psychickou a fyzickou rovinou. Vitaful Apple Cider cukríky pôsobia širokospektrálne, vďaka čomu vás do vytúženej pohody dostanú rýchlo a zdravo.

Probiotics – pre zdravé črevo

Vitaful Probiotics skúsenosti

Malé gumené cukríky plné kmeňových baktérií s ananásovou príchuťou a vzhľadom. Ananás je známy svojou čistiacou funkciou čriev, čo opäť poukazuje na cieľ účinku Vitaful Probiotics vitamínových cukríkov.

Premnožené nežiaduce baktérie, resp. nerovnováha a premnoženie týchto baktérií spôsobujú nielen tráviace, ale u žien aj urogynekologické ťažkosti (bakteriálna vaginóza, opakujúce sa mykózy a chronický zápal močových ciest. To zväčša vyvoláva baktéria Escherichia Coli, ktorá je bežne vyskytujúca sa v hrubom čreve, ale pri nerovnováhe a jej premnožení môže narobiť mnoho škôd.

Probiotics cukríky od Vitaful pomáhajú navrátiť harmóniu a symbiózu týchto baktérií a chrániť vás tak od nežiaduceho vplyvu ich premnoženia.

Vedeli ste, že?

Psychika je úzko spojená s tráviacou sústavou? Sérotonín, označovaný aj ako hormón šťastia, sa v 98 % prípadoch vytvára v čreve. Za jeho nedostatok preto zväčša môže nerovnováha črevného mikrobiómu. Vitamíny určené pre zdravie tráviacej sústavy tak dokážu priaznivo vplývať aj na samotnú psychickú pohodu.

Čo sú produkty Vitaful a pre koho sú určené?

Happy Hair

Produkty Vitaful si získali obľúbenosť najmä vďaka minimalistickému tvaru gumených cukríkov, ktoré však aj napriek svojej miniaturnej veľkosti obsahujú nespočetné množstvo zdraviu prospešných vitamínov, ktoré ovplyvňujú rôzne oblasti ľudského zdravia. Vďaka príjemnej čerešňovej chuti si získali nespočetné množstvo milovníkov (áno, aj mužov).

Ide o nadčasový produkt na zlepšenie vlasovej kondície, podporu rastu vlasov a zdravia vlasových folikulov, a to vďaka pravidelnému príjmu stopových prvkov a vitamínov obsiahnutých v lahodných gumených cukríkoch Happy Hair od Vitaful.

Odporúčanú dávku výrobku môžu užívať osoby rôzneho pohlavia od 15 rokov. Deti od 9 rokov pod dohľadom dospelej osoby polovicu odporúčanej dávky (1 cukrík/deň).

Apple Cider

Je všeobecne známe, že jablčný ocot v kombinácii so zázvorom priaznivo vplýva na tráviacu sústavu človeka – konkrétne zrýchľuje metabolizmus. Chuť Vitaful cukríkov zároveň znižuje chuť do jedla. Kyseliny obsiahnuté v cukríkoch dodávajú pocit sýtosti.

V neposlednom rade, aminokyseliny cukríkov Apple Cider priaznivo ovplyvňujú kardiovaskulárny systém a účinne bojujú proti únave. Cukríky Vitaful sú teda výborným pomocníkom v období PMS, kedy uľavujú od pocitu plnosti, nadúvania a únavy.

Apple Cider vitamínové cukríky by nemali konzumovať deti mladšie ako 15 rokov!

Probiotics

Ľudia, ktorí mávajú rôzne črevné problémy (hnačky, zápchy, bolesti, syndóm dráždivého čreva) či ženy, ktoré trpia na rôzne gynekologické či urologické ťažkosti by rozhodne nemali váhať a čo najskôr si obstarať vitamínové cukríky, ktoré obsahujú kmeňové baktérie určené špeciálne na liečbu a potláčanie týchto stavov.

Od 5 rokov je možné užívať polovičnú dávku (pod dohľadom dospelej osoby), od 13 bežnú dennú dávku na základe odporúčania. Produkt je však určený na pravidelnú konzumáciu od 15. roku života (aj u mužov).

Ako vyzerajú vitamíny od Vitaful?

Happy Hair

Vitaful cukríky

Tvrdé, ťažko stráviteľné kapsule sú minulosťou! Moderná náhrada Happy Hair predstavuje malý, chuťovo vynikajúci gumený cukrík v tvare srdiečka, vďaka čomu neexistuje pravdepodobnosť, že na jeho pravidelné užívanie zabudnete.

Apple Cider

Vitaful Cider cukríky

Polguľový tvar cukríkov Vitaful v sýtej, jablkovo červenej farbe si získal srdce nejedného spokojného konzumenta. Zároveň vás nadchne svojou príjemnou chuťou, ktorá vás zbaví nadmernej chuti do jedla.

Probiotics

Vitaful Probiotics cukríky

Ananásové cukríky sú tvarované do malého žltého ananásu tak, aby hneď na prvý pohľad oslovili svojou exotickou chuťou a očistnými účinkami. Lákavé prevedenie, ktoré podporuje psychickú a fyzickú pohodu si vás určite získa.

Zloženie

Vlasové vitamínové cukríky Happy Hair obsahujú:

Zloženie Vitaful Happy Hair
 • vitamín A – zohráva kľúčovú rolu z pohľadu kvalitného zraku, ale podporuje aj zdravie vlasov a nechtov. Jeho nedostatok sa prejavuje suchými, lámavými vlasmi.
 • vitamín B3 – vitamín podporujúci krvný obeh, vďaka čomu pôsobí blahodarne na rast a pevnosť vlasov.
 • vitamín B5 – často pridaný do šampónov či kondicionérov, pričom plní funkciu hydratácie.
 • vitamín B6 – aktivuje vlasové folikuly, čím extrémne zrýchľuje rast vašich vlasov. Pozitívne vplýva aj na nervovú sústavu, čo je žiadané najmä v období stresu.
 • vitamín B7 – biotín obnovuje hustotu vlasov vďaka aktivácii vlasových folikulov. Zároveň oddiaľuje šedivenie vlasov spôsobené nadmerným stresom.
 • vitamín B9 – alebo aj kyselina listová prospieva nielen budúcim mamičkám, ale aj vašim vlasom. Jeho účinky ocenia predovšetkým osoby s nadmerným vypadávaním vlasov (napríklad po pôrode či covide).
 • vitamín B12 – obyčajne sa B12 využíva pri liečbe nechutenstva, vlasom však dodáva silu a vitalitu. Výsledkom sú pevné, dlhé a husté vlasy. 
 • vitamín D – vitamín prirodzene získavaný zo slnka, slúži na pevné kosti a zuby. Z vašich vlasov urobí dokonalú hrivu, a to najmä z pohľadu mnohopočetnosti vlasov.
 • vitamín E – chráni bunky pred oxidačným stresom a pôsobí povzbudzujúco na pokožku hlavy, čím eliminuje ich vypadávanie.
 • jód – čaro silných vlasov spočíva v zdravých korienkoch. O to sa postará práve jodid draselný.
 • zinok – u mužov priaznivo vplýva na plodnosť, s vlasmi robí v rozumnom množstve zázraky. Pozor! Jeho nadbytok spôsobuje rednutie vlasov.

Zloženie Apple Cider:

Zloženie Vitaful Apple Cider
 • zázvorový extrakt – zázvor pomáha pri bolestiach hrdla či žalúdka a iných tráviacich ťažkostiach. Odporúča sa aj pri stavoch zvracania.

Zloženie Probiotics:

Zloženie Vitaful Probiotics
 • vitamíny skupiny B3, B5, B6, C
 • xylitol – prírodný cukor
 • bakteriálne kmene Bifidobacterium Infantis, Lactobacillus Rhamnosus, Bifidobacterium Casei – baktérie pre zdravé črevo a s ním spojené urogynekologické zdravie ženy

Odporúčané dávkovanie

Happy Hair

Happy Hair sa neužíva ako bežný vitamín s potrebou zapitia pohárom vody, ale naozaj ako cukrík. Jednoducho ho cmúľajte a hryzte. Užíva sa nezávisle od jedla, čo iste väčšina z vás ocení – ani užitie nalačno nespôsobuje tráviace ťažkosti.

Aj napriek tomu, že užívanie Happy Hair nespôsobuje vedľajšie účinky, je odporúčaná denná dávka 2 cukríky denne (vyššia dávka môže u citlivých osôb spôsobiť bolesti žalúdka, ktoré ojedinele sprevádzajú aj laxatívne účinky, nižšia môže naopak znížiť jeho účinnosť).

Cukríky Happy Hair nie sú vhodné pre diabetikov! Tehotné a dojčiace ženy by sa pred užívaním vitamínových cukríkov Vitaful mali poradiť s lekárom.

Apple Cider

Odporúčaná denná dávka je 2 ks/deň.

Konzumácia vo väčšom množstve môže ojedinele vyvolať žalúdočné ťažkosti či bolesť.

Probiotics

Po jedle 2 ks gumených cukríkov raz denne cmúľať v ústach (ako klasický gumený cukrík). Odporúčaná dávka je optimálna a ekonomická, vyššie množstvo môže spôsobiť bolesti brucha.

balenie Vitaful
Všetky cukríky Vitaful sú kvalitne zabalené.

Cenová dostupnosť

Aj keď ste sa iste stretli s tvrdením “pre krásu sa trpí”, v prípade vitamínov od Vitaful to neplatí, aj keď vám krásu a predovšetkým zdravie každopádne doprajú.

Pomer cena a kvalita však idú ruka v ruke, a teda investíciou do týchto cukríkov investujete predovšetkým do svojho zdravia a krásy.

Ak vám cukríky sadnú, odporúčame kupovať zvýhodnené balenia, ktoré sa naozaj oplatia.

Užívateľské skúsenosti s produktami Vitaful

Používatelia si najviac obľúbili chuť a efektívnosť. Výsledky po dlhodobom užívaní sú naozaj pozorovateľné, čo môžeme potvrdiť aj my.

Zdravé zloženie, ktoré nespôsobuje alergie, tráviace ťažkosti ani iné nežiaduce účinky je naozaj čerešničkou (chuťou Happy Hair doslovne) na torte, vďaka čomu sa vitamínové cukríky stali našimi favoritmi v rámci každodenného zdravého životného štýlu.

Odporúčame si prečítať aj recenzie na webe e-shopu, kde ich nájdete stovky.

Vitaful recenzia a skúsenosti
8.9Megafit skóre
Naše hodnotenie

Značku Vitaful odporúčame všetkými desiatimi každému, kto sa chce zbaviť rôznych zdravotných problémov súvisiacich so zníženou imunitou, nedostatkom vitamínov a minerálov, ale aj v rámci cenovo dostupnej prevencie a udržiavania priaznivého zdravotného stavu. Sú vhodné pre väčšinu z nás a na rozdiel od bežných farmaceutických výrobkov tie od Vitaful nespôsobujú žiadne vedľajšie účinky, neškodia, sú 100 % BIO, bez živočíšnych prísad, vhodné pre vegánov. Veľkou výhodou sú tiež zvýhodnené balenia.

Zloženie
9.4
Účinky
8.7
Cena
8.7
Výhody
 • postupne viditeľné účinky
 • cenovo výhodné balenia pre každého
 • široko vplývajú na naše celkové zdravie
 • 30-dňová záruka (zvyčajný nástup účinku)
Nevýhody
 • nutnosť dlhodobého užívania
 • nie sú pre každého (cukrovkári)
Redakcia Megafit

Redakcia Megafit

Baví nás byť zdraví. Snažíme sa prinášať zaujímavé a pravdivé informácie zo sveta zdravia a výživy, ktoré vám môžu pomôcť k lepšiemu životu. U nás je zdravie na prvom mieste.

1 komentár
 1. 4.8
  Zloženie
  100
  Účinky
  90
  Cena
  100

  Mám doma a spokojnosť

  Výhody chuť účinky cena v pohode
  Nevýhody treba užívať dlhodobo
  Súhlasím(0) Nesúhlasím(0)Už ste takto hlasovali

Pridajte komentár alebo hodnotenie

Celkovo

Megafit.sk
Logo