Recenzia: Masticha Active – jednotka na trhu pre zdravé trávenie

Počuli ste už o Mastiche? Na čo všetko je dobrá? Prečítajte si našu recenziu.

Už Hippocrates opisoval výnimočné účinky Mastichy, ktorý ju prevažne využíval pri liečbe tráviacich ťažkostí či nachladnutí.

Vedecké štúdie neskôr potvrdili, že pravá Masticha z Chiosu naozaj priaznivo ovplyvňuje tráviaci trakt, pričom zabíja známu baktériu Helicobacter pylori.

V neposlednom rade sa liečivé účinky Mastichy preukázali aj v oblasti ústnej dutiny, pričom lieči, zároveň však eliminuje nežiaduce pachy.

Masticha Active kúra

Čo je Masticha Active

Ide o živicu zo stromu (Pistacia lentiscus). Tie sa pestujú výhradne na ostrove Chios v Grécku. Vďaka klíme, ktorá na tomto ostrove panuje, sa pravá Masticha z Chiosu vyznačuje svojimi špecifickými účinkami.

Harmonizáciou trávenia a črevnej flóry sa zároveň posilňuje aj samotná imunita organizmu či mikrobióm, ktorého nesúlad môže vyvolať rôzne psychické poruchy či depresie.

Psychika a trávenie

Menej známym faktom v spoločnosti je ten, že psychické problémy od miernych úzkostí až po suicidálne myšlienky vznikajú z dôvodu nedostatku sérotonínu – hormónu zodpovedného za našu dobrú náladu. Bežne predpisované antidepresíva však tento sérotonín dopĺňajú, ale na veľmi neprirodzenej úrovni, nehovoriac o nežiaducich účinkoch. Málokto však vie, že sérotonín sa v 95 % prípadoch prirodzene vytvára v tráviacom trakte a to iba za podmienok, kde je zachovaná symbióza črevného mikrobiómu. Podporou mikrobiómu je možné účinne bojovať proti nežiaducim psychickým reakciám každého jedinca vyvolanými stresom či traumami.

Jedinečné zloženie

Masticha Active zloženie
 • 260 mg pravej živice z pistácie mastixovej
 • 35 mg Lactobacillus Reuteri
 • 35 mg Sccharomyces Boulardii
 • 20 mg sladké drievko (DGL forma)
 • kapsula z celulózy

Užívanie

Masticha Active tablety

Keďže ide o prírodný produkt, jeho užívanie je vhodné pre deti od 3 rokov. Pre každú vekovú kategóriu je však dávkovanie trochu pozmenené.

Z dlhodobého hľadiska sa užíva zhruba 20 minút pred jedlom každý deň, po dobu minimálne jedného mesiaca.

Dávkovanie

 • 3 – 5 rokov (vrátane tehotných a dojčiacich žien) – dávkovanie upravuje lekár
 • 6 – 10 rokov – 2 x 1
 • 11 – 14 rokov – 3 x 1
 • 15 + rokov – 3 x 2

Súbežné podávanie liekov proti Helicobacter pylori s Masticha Active sa neodporúča.

Masticha Active recenzia

Cena

Jedno balenie Masticha Active obsahuje 100 kusov kapsúl, čo pri bežnom dávkovaní vystačí na 16 dní. Jeho cena je aktuálne 38,90 €, čo sa pre niekoho môže zdať na pol mesiaca dosť, no za tie výsledky to naozaj stojí – koniec koncov, v porovnaní s inými výživovými doplnkami, pri Masticha Active sa účinok dostaví pomerne rýchlo.

Skúsenosti s produktom

Zákazníci, ktorí výrobok Masticha Active vyskúšali boli v drvivej väčšine s produktom veľmi spokojní. Masticha Active pomáha pri rôznych tráviacich ťažkostiach od pálenia záhy cez reflux až po samotné zneškodnenie baktérie Helicobacter pylori. Užívanie kapsúl je odporúčané aj v rámci prevencie, pričom aj zdravé trávenie udržiava naďalej zdravé.

Taktiež sa Masticha Active osvedčila v rámci budovania imunity voči vírusom a baktériám rôzneho pôvodu. Napríklad Masticha v kombinácii so zázvorom dokáže zázraky v podobe odolnosti voči chrípke či nachladnutiu.

Masticha Active balenie
9.1Megafit skóre
Naše hodnotenie

Naozaj prírodný produkt, ktorý normalizuje trávenie, vďaka čomu dokáže ľudí zbaviť nepríjemných pocitov s tým súvisiacich. Dokonca sa priaznivé účinky Mastichy preukázali aj pri dlhodobo pretrvávajúcich bolestiach žalúdka z chronického stresu. Nielenže upokojuje, ale odstraňuje aj bolesť a jej príčiny, čo je naozaj jedinečné.

Zloženie
9.5
Účinky
9.2
Cena
8.6
Výhody
 • osvedčená účinnosť
 • odstraňuje bolesti žalúdka
 • pomáha pri častom nafukovaní
 • upokojuje stresom podráždený žalúdok
 • posilňuje imunitu
 • ruka v ruke s trávením podporuje psychickú pohodu
 • odstraňuje zápach z úst (dokazuje zdravú tráviacu sústavu)
Nevýhody
 • vyššia cena
Redakcia Megafit

Redakcia Megafit

Baví nás byť zdraví. Snažíme sa prinášať zaujímavé a pravdivé informácie zo sveta zdravia a výživy, ktoré vám môžu pomôcť k lepšiemu životu. U nás je zdravie na prvom mieste.

Pridajte aj vy svoj názor k tomu, čo tu bolo napísané.

Pridajte komentár alebo hodnotenie

Celkovo

Megafit.sk
Logo