Nosné inhalátory Altevita: Aromaterapia kdekoľvek a kedykoľvek

Vyskúšali sme výhody aromaterapie s nosnými inhalátormi Altevita na vlastnom tele. Ako títo pomocníci účinkujú? Naozaj pomôžu pri nespavosti či migréne?

Vôňa má čarovnú moc. Dokáže vplývať na naše emócie, duševnú pohodu, psychiku a dokonca i na náš zdravotný stav.

Je súčasťou našich životov a to tak veľmi, že si to mnohokrát už ani neuvedomujeme. Veď si skúste predstaviť začiatok dňa bez vône rannej kávy. Zrejme by sa vám ani nechcelo vstať z postele, však?

Veru, vôňa dokáže nakopnúť, povzbudiť, zlepšiť náladu, ale i pomôcť pri zdravotných ťažkostiach. O sile vôní vedeli už tisícky rokov pred n. l. v starovekom Egypte, ktorý je považovaný za miesto zrodu aromaterapie.

Práve tam sa začal písať začiatok cesty esenciálnych olejov využívaných na liečbu pri rôznych ochoreniach, ale aj pri omladzujúcich procedúrach či duševných problémoch.

Ak aj vám učarovala aromaterapia a sila esenciálnych olejov, ktoré liečia dušu i telo, nadýchnite sa zhlboka a spoznajte s nami nosné inhalátory Altevita, vďaka ktorým si môžete dopriať aromaterapiu kdekoľvek a kedykoľvek.

Nosné inhalátory Altevita
Balenie nosných inhalátorov.

Nosné inhalátory Altevita: Aké sú ich účinky, zloženie a ako ich používať?

Nosné inhalátory Altevita zaujmú v prvom rade svojím praktickým, šikovným prevedením, vďaka ktorému ich možno ľahko schovať do vrecka a vziať so sebou kdekoľvek. Sú dostupné vo forme malej tyčinky s objemom 1 ml.

Nejde však len o praktickosť, ale aj o ich účel. Podľa slov výrobcu totiž dokážu pomôcť pri problémoch so spánkom, s nesústredenosťou, s hyperaktivitou, s podporou imunity, migrénou, alergiami a dokonca aj pri odvykaní od fajčenia. Stačí si iba vybrať ten správny inhalátor.

A čo jednotlivé inhalátory obsahujú? Aké sú ich účinné zložky, ale i samotné účinky? A ako ich používať?

najlepšie nosné inhalátory
Test nosných inhalátorov
V redakcii sme vyskúšali všetkých 7 druhov.

1. Nosný inhalátor na migrénu (bolesti hlavy)

Nosný inhalátor na migrénu

Každý, kto sa už niekedy stretol s migrénou, nám dá nepochybne za pravdu, keď povieme, že ide o jednu z najhorších bolestí, ktorá vás doslova paralyzuje a vyradí z každodenného života.

Nejde pritom len o bolesť hlavy, ale aj o ďalšie nepríjemné príznaky, ktorými býva migréna sprevádzaná, ako napríklad citlivosť na svetlo, nevoľnosť či celková slabosť a podráždenosť.

Navyše, na túto opakujúcu sa bolesť hlavy často nezaberajú ani bežné analgetiká. Ako si pomôcť?

Riešením môže byť aromaterapia a inhalovanie esenciálnych olejov. Práve na tento účel vám môže skvele poslúžiť nosný inhalátor MIGRÉNA od Altevity.

Tento inhalátor je určený ako prvá pomoc pri migréne, no použiť ho možno aj preventívne kedykoľvek počas dňa.

Zloženie

Tento nosný inhalátor pozostáva z piatich 100% esenciálnych olejov – borovice, levandule, citrónu, mäty a grapefruitu. Ako tieto látky dokážu pomôcť?

Borovica – olej z borovice býva využívaný pri dýchacích ťažkostiach, bolestiach zubov a taktiež aj pri migréne. Upokojuje a zmierňuje dopady stresu.

Levanduľatáto zázračná bylinka pomáha pri nepokoji, úzkosti, nespavosti, bolestiach hlavy a migréne.

Citrón – citrón má všestranné vyžitie a okrem blahodárneho vplyvu na imunitu môže byť vďaka svojmu osviežujúcemu účinku vhodný aj na tíšenie bolestí hlavy a pri migréne.

Mäta – mätový olej predstavuje jeden z najobľúbenejších esenciálnych olejov vôbec, ktorý pomôže nielen pri migréne, ale i pri problémoch s dýchacou sústavou.

Grapefruit – grapefruit vyniká vysokým obsahom vitamínu C i obsahom zdraviu prospešných bioflavonoidov. Podporuje imunitu, srdce, znižuje cholesterol a tlmí bolesti hlavy.

Použitie

Inhalujte podľa potreby, tri až päťkrát denne, do každej nosnej dierky.

Nosný inhalátor na migrény

2. Nosný inhalátor na podporu spánku a pohody

Nosný inhalátor pre spánok a relax

Problémy so spánkom sa môžu objaviť v rôznych etapách nášho života. Niekedy je to počas náročnejšieho obdobia plného stresu, inokedy sa zas objavia len tak z ničoho nič, a to i vtedy, keď sa cítime spokojne a vyrovnane.

Môžu trvať dve, tri noci, ale pokojne aj niekoľko týždňov.

Keďže spánok je nesmierne dôležitý pre našu psychickú i fyzickú pohodu, nespavosť netreba podceňovať, pretože sa veľmi ľahko môže podpísať pod zdravotný stav.

Aj v tejto situácii môže byť nápomocná aromaterapia a šikovný pomocník do vrecka v podobe nosného inhalátora Altevita SPÁNOK A POHODA.

Inhalátor pomáha upokojiť rozkolísanú myseľ, navodzuje rýchlejšie zaspávanie a zlepšuje kvalitu spánku.

Zloženie

Inhalátor Altevita SPÁNOK A POHODA je zmesou piatich esenciálnych olejov, a to mandarínky, ružového dreva, levandule, bazalky a majoránu.

Mandarínka – je nápomocná pre svoje laxatívne, protialergické a taktiež aj očistné účinky. Využívaná je hojne aj v aromaterapii, pretože jej vôňa zlepšuje náladu, upokojuje a pomáha pri nespavosti.

Ružové drevo –  olej z ružového dreva pôsobí antisepticky, ale i antidepresívne. Je preto účinný pri nespavosti, strese, úzkosti a celkovom nepokoji.

Levanduľa – vôňa levandule upokojuje a má sedatívny účinok pri nervozite. Zmierňuje bolesti hlavy i migrénu a pomáha rýchlejšie zaspať.

Bazalka – bazalka je prospešná pre naše trávenie, pleť, dýchacie cesty, ale i psychiku. Poradí si aj s nespavosťou spôsobenou v dôsledku nervového vypätia.

Majorán – majorán dokáže nielen vynikajúco ochutiť jedlo, ale je veľmi dobrý aj ako antidepresívum. Upokojuje a je účinný aj pri problémoch so spánkom.

Použitie

Používa sa podľa potreby 3 až 5-krát denne. Inhalátor vložte do jednej nosnej dierky, druhú zakryte a silno sa nadýchnite. Postup zopakujte aj s druhou nosnou dierkou.

Nosný inhalátor spánok a relax

3. Nosný inhalátor na podporu koncentrácie

Nosný inhalátor na koncentráciu

Potrebujete nakopnúť a zlepšiť svoju koncentráciu a sústredenosť? Predtým než siahnete po nejakom povzbudzováku, vyskúšajte pomoc z prírody.

Nosný inhalátor KONCENTRÁCIA poskytuje priamu inhaláciu 100% prírodných, čistých esenciálnych olejov, ktoré dokážu povzbudiť a zvýšiť výkon.

Zloženie

V zložení tohto obľúbeného inhalátora sa nachádzajú 4 účinné esenciálne oleje, konkrétne mäta, kadidlo, lemongrass a rozmarín.

Ako tieto látky vplývajú na schopnosť sústrediť sa a na celkovú koncentráciu?

Mäta – najčastejšie býva vyhľadávaná pre svoje priaznivé účinky na žalúdok a celkové trávenie. Okrem toho má však aj stimulujúce a povzbudzujúce účinky.

Kadidlo – aj keď je kadidlo v prvom rade vôňa charakteristická predovšetkým pre kostol, olej zo zlatohnedej živici toho v sebe ukrýva viac. Má silné antiseptické, antibakteriálne a hojivé účinky a pôsobí povzbudzujúco na psychiku.

Lemongrass – alebo aj citrónová tráva, pomáha so zmierňovaním rozličných druhov bolestí, zlepšuje prekrvenie a priaznivo vplýva aj na duševnú pohodu a schopnosť nerušenej koncentrácie.

Rozmarín – kto by nepoznal lákavú vôňu rozmarínu, ktorá dokáže dodať ten správny šmrnc jedlu, ale i našej psychickej pohode.

Použitie

Tento inhalátor môžete použiť kedykoľvek počas dňa, keď pociťuje prvé náznaky únavy a nedokážete sa sústrediť. Výrobca odporúča aplikáciu 3 až 5-krát denne.

Inhalovanie s týmto inhalátorom nie je vhodné vo večerných hodinách, keď sa chystáte do postele, lebo by mohol oddialiť spánok.

Nosný inhalátor na koncentráciu

4. Nosný inhalátor na hyperaktivitu

Nosný inhalátor na hyperaktivitu

Niekedy aj prehnaná sústredenosť a koncentrácia na niečo môžu spôsobiť viac škody ako úžitku. Najmä, ak sú sprevádzané fyzickým vypätím.

S rozrušenou mysľou vám to totiž nemusí páliť tak, ako by ste si priali.

Ak hľadáte niečo, čo upokojí vaše blúdivé myšlienky, bez zbytočného útlmu a zároveň vám pomôže zostať sústredený a bdelý, máme pre vás tip v podobe nosného inhalátora s názvom HYPERAKTIV.

Zloženie

Aj v tomto inhalátore nenájdete nič viac, ako zmes čistých, 100% prírodných esenciálnych olejov, ktorú tvorí mandarínka, limetka, kadidlo a céder.

Mandarínka – vôňa mandarínky sa mnohým z nás spája prevažne so zimným, predvianočným obdobím, no nápomocná môže byť kedykoľvek počas roka. Povzbudzuje a osviežuje, čím pomáha vyrovnať sa so stresom.

Limetka – svieža limetková vôňa upokojuje a pomáha lepšie zvládať stres, a to všetko bez neželaného útlmu. Účinná môže byť aj v chrípkovom období.

Kadidlo – tajomná vôňa kadidla má priaznivý vplyv na naše zdravie, ale i psychiku. Kadidlo má vynikajúce antibakteriálne, ale i antiseptické účinky a obmedzuje škodlivý vplyv stresu, eliminuje napätie.

Céder –  označovaný aj za strom života, priaznivo ovplyvňuje trávenie, pomáha pri kožných problémoch, lieči chrípku i nádchu a upokojuje rozhádzanú myseľ.

Použitie

Nosný inhalátor Altevita má veľmi dobré upokojujúce účinky, ktoré naviac, prichádzajú i pomerne rýchlo po začatí inhalácie.

Použiť ho môžete za každým, keď sa necítite vo svojej koži, neviete sa sústrediť na učenie či inú dôležitú činnosť. Môže sa aplikovať aj pri nervozite či prejavoch agresivity.

Tento inhalátor je tiež vhodný pre deti.

Nosný inhalátor na hyperaktivitu

5. Nosný inhalátor na alergiu

Nosný inhalátor na alergiu

Ako napovedá už aj samotný názov, inhalátor ALLERGY od Altevity je určený všetkým tým, ktorých trápia rôzne druhy alergií.

Bez ohľadu na typ alergie, totiž alergici trpia veľmi často totožnými alebo podobnými príznakmi, ako je kýchanie, upchatý nos, vodnatý výtok z nosa, slzenie a svrbenie očí, rôzne výsypy na pokožke, ale i celková slabosť, únava, ospalosť a podobne.

Aj keď vás esenciálne oleje a vôbec aromaterapia ako taká, na 100% nezbavia alergií, dokážu účinne zmierniť aspoň nepríjemné príznaky a eliminovať ich výskyt.

Zloženie

Altevita nosný inhalátor ALLERGY je tvorený účinnou zmesou piatich prírodných esenciálnych olejov. V zložení sa nachádza citrón, eukalyptus, bazalka, rozmarín a levanduľa.

Poďme si o jednotlivých zložkách povedať viac.

Citrón – pre svoje osviežujúce a povzbudzujúce účinky býva citrón v aromaterapii veľmi často využívaný na zvyšovanie koncentrácie. Nemenej sa však o ňom hovorí i v súvislosti s jeho pozitívnym vplyvom na dýchaciu sústavu.

Eukalyptus – vyniká nielen krásnou vôňou, ktorá symbolizuje optimizmus a otvorenosť, ale i svojimi liečivými účinkami, a to najmä pri problémoch s dýchacou sústavou. Podporuje príjem kyslíka, čím zlepšuje dýchacie funkcie.

Bazalka – bazalka nie je využívaná iba v kuchyni, ale vo forme éterického oleja môže pomôcť pri ťažkostiach s dýchacími cestami, pri kašli, nádche, prechladnutí, ale i pri astme a alergiách.

Rozmarín – je obľúbený v tradičnej čínskej medicíne pre svoje všestranné účinky. Podporuje prekrvenie, dezinfikuje, zvyšuje bdelosť, no má tiež antiseptické účinky a využívaný býva pri astme, zápaloch prínosových dutín a pri alergiách.

Levanduľa – okrem svojich mnohých ďalších účinkov môže byť účinnou pomocou aj pre alergikov, pretože dokáže zmierniť zápal a upokojuje.

Použitie

Nosný inhalátor sa používa veľmi jednoducho a rýchlo – stačí vložiť do nosnej dierky, zároveň druhú nosnú dierku zapchať a nadýchnuť sa. Aplikáciu je potrebné zopakovať aj pri druhej nosnej dierke.

Môžete používať preventívne, ale pri pretrvávajúcich ťažkostiach.

Nosný inhalátor na alergiu

6. Nosný inhalátor na imunitu

Nosný inhalátor na imunitu

Na preventívne používanie je obzvlášť vhodný aj ďalší nosný inhalátor IMUNITA.

Tento inhalátor je určený na podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu, kedykoľvek počas roka, no odporúčame po ňom siahnuť najmä počas chrípkovej sezóny, ale aj počas náročnejšieho obdobia v práci či v škole.

Ten je určený na podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu, kedykoľvek počas roka, no odporúčame po ňom siahnuť najmä počas chrípkovej sezóny, ale aj počas náročnejšieho obdobia v práci či v škole.

Je vhodný aj pre ľudí s oslabenou imunitou.

Z čoho všetkého pozostáva?

Zloženie

Nosný inhalátor IMUNITA vznikol kombináciou 100% prírodných, esenciálnych olejov. Konkrétne ide o zázvor, borovicu, mätu, eukalyptus a citrón.

Zázvor – alebo aj ďumbier, je zázračným všeliekom na mnoho zdravotných problémov. Najčastejšie je vyhľadávaný pre svoju schopnosť znižovať zápal v tele, prečisťuje tiež krv, zlepšuje trávenie, zmierňuje bolesti hlavy a podporuje fungovanie imunitného systému.

Mäta – liečivá zelená rastlinka s názvom mäta má priaznivý vplyv na trávenie, pomáha pri nevoľnosti, pôsobí žlčopudne, antisepticky, podporuje zdravie dýchacích ciest i imunitný systém.

Eukalyptus – ak vás trápia časté infekcie horných či dolných dýchacích ciest, ako aj problémy s oslabenou imunitou, vyskúšajte esenciálny olej z eukalyptu.

Citrón – poslednou zložkou je citrón, ktorý veľmi dobre vplýva na dýchacie cesty, ale aj na psychickú pohodu.

Použitie

Tohto pomocníka môžete aplikovať tri až päťkrát denne do každej nosovej dierky.

Nosný inhalátor na imunitu

7. Nosný inhalátor pre stop fajčeniu

Nosný inhalátor stop fajčeniu

Posledný nosný inhalátor Altevita QUIT SMOKING je určený všetkým fajčiarom, ktorí by chceli skoncovať s týmto zdraviu škodlivým zlozvykom.

Ide o účinnú podporu pri odvykaní od nikotínu, ktoré je neraz sprevádzané nepríjemnými abstinenčnými príznakmi – bolesťami hlavy, nevoľnosťami i závratmi.

V tejto neľahkej situácii môže byť nápomocná i aromaterapia. Ktoré látky sú najvhodnejšie v prípade, že chcete potlačiť chuť na cigaretu?

Zloženie

Nosný inhalátor QUIT SMOKING tvorí 5 esenciálnych olejov, ktoré vynikajú svojou 100% čistotou a prírodným charakterom.

Ružové drevo – je skvelým životabudičom, ktorý bojuje s únavou a vyčerpanosťou. Má hojivé účinky, podporuje prúdenie lymfy, pomáha pri bolestiach hlavy.

Čierne korenie – veľmi dôležitou zložkou je esenciálny olej čierne korenie, pretože má výnimočnú schopnosť – jeho vdýchnutím dochádza v dýchacej sústave k stimulácii podobnej ako pri vdýchnutí cigaretového dymu.

Pomarančmá vysoký obsah vitamínu C, podporuje imunitný systém, bojuje s únavou, má protirakovinotvorné účinky, znižuje napätie a úzkosť.

Citrón – pri snahe o skoncovanie s fajčením môže byť citrón a jeho vôňa upokojujúcim prvkom na psychiku.

Bergamot – esenciálny olej z bergamotu zlepšuje krvný obeh, tlmí bolesti, hojí ranky, priaznivo vplýva na dýchaciu sústavu, ale aj na psychiku.

Použitie

Používajte podľa potreby, 3 až 5-krát denne, inhalovaním do každej nosnej dierky.

Nosný inhalátor stop fajčeniu

Inhalovanie a aromaterapia idú ruka v ruke: Čo o nich treba vedieť?

Inhalovanie a aromaterapia

O inhalovaní, ako aj o aromaterapii, ste už určite počuli, aj keď možno nie v tejto kombinácii. V poslednej dobe sa však zvyknú tieto dve metódy dávať čoraz viac do spojitosti.

Prečo? Pretože obe môžu byť veľmi účinné pri mnohých zdravotných ťažkostiach.

Poďme sa na tieto dve obľúbené metódy pozrieť bližšie.

Čo je inhalovanie?

Inhalovanie predstavuje populárny a veľmi často vyhľadávaný spôsob, využívaný na liečbu respiračných a dýchacích ťažkostí, ako napríklad astma, alergie, zápal pľúc či zápal priedušiek, no inhalovať možno aj pri prechladnutí, nádche či chrípke.

Výhodou inhalácie je to, že umožňuje aplikáciu liekov priamo do dýchacieho ústrojenstva, čo je v porovnaní s tabletkami či sirupmi, ktoré prehĺtame, veľkým plusom.

Inhalácia teda predstavuje efektívnejší, šetrnejší a účinnejší spôsob, bez vedľajších účinkov, ktoré hrozia pri liekoch v tabletkovej forme.

Inhaláciu však tiež možno chápať ako vdychovanie účinnej látky či, v spojitosti s aromaterapiou, aj ako vdychovanie esenciálneho oleja.

Výhody inhalovania

Ako inhalovať?

Pokiaľ sa rozhodnete pre inhalovanie, na výber máte viacero spôsobov, ako na to.

Inhalovanie za pomoci inhalátora – ústami i nosom

Na inhalovanie sa najčastejšie využíva prístroj nazývaný inhalátor. Ide o zdravotnícke zariadenie, ktoré premieňa tekuté liečivo na aerosól, teda jemnú hmlovinu, ktorá sa následne inhaluje.

Výhodou aerosólu je, že preniká do dýchacích ciest, priamo tam, kde je to najviac potrebné.

Takýmto spôsobom možno inhalovať napríklad minerálne vody určené na inhaláciu (Vincentka) či fyziologické roztoky chloridu sodného alebo aj látky s mukolytickým účinkom.

Súčasťou inhalátora je hadička s maskou, ktorá slúži na inhalovanie prostredníctvom úst. Väčšina modelov však tiež ponúka náustok na inhaláciu nosom.

Inhalovanie vs. naparovanie

Pod inhalovaním si mnoho ľudí predstaví naparovanie.

Kým kedysi boli tieto dva pojmy mylne zamieňané a považované za to isté, v súčasnosti sa čoraz viac apeluje na ich rozlišovanie. Ide totiž o dve odlišné metódy, ktoré sa líšia predovšetkým svojou účinnosťou.

Počas naparovania sa nad hrncom totiž vdychujeme omnoho väčšie častice, ako pri inhalovaní inhalátorom. A preto nie vždy dokážu preniknúť tam, kde je to potrebné.

Podľa MUDr. Kataríny Šimovičovej: „Unikátna technológia prístroja na inhalovanie rozprašuje inhalovaný roztok alebo minerálku na malé čiastočky, ktoré efektívne prechádzajú až do spodných dýchacích ciest a prenikajú až do pľúcnych alveol. Vodná para z hrnca za pomoci klasického naparovania či sirup vám tieto miesta neošetrí. Naparovaním sa dostáva len do nosohltana.“

Ako inhalovať

Inhalácia v aromaterapii

V aromaterapii možno na inhaláciu nazerať trochu inak. Neinhaluje sa totiž za pomoci špeciálneho zdravotníckeho prístroja a taktiež nedochádza k inhalácii zdravotníckych liečiv.

Namiesto toho sa inhalujú esenciálne oleje, ktoré môžu byť prospešné pre naše fyzické, ale i psychické zdravie, a to hneď vo viacerých smeroch.

Ako inhalovať esenciálne oleje?

Esenciálne oleje možno inhalovať za pomoci arómadifuzéra, aromalampy, prostredníctvom naparovania, ale i šikovného pomocníka v podobe nosného inhalátora.

Inhalovanie prostredníctvom arómadifuzéra

Ak sa rozhodnete využívať na inhalovanie esenciálnych olejov arómadifuzér, budete musieť na začiatok investovať do kvalitného modelu. Potom si už iba stačí vybrať si ten správny esenciálny olej.

Dôležitý je ale i správny postup inhalácie. U dospelých sa odporúča inhalovať pol hodinu až hodinu s následnými hodinovými prestávkami.

U detí má byť doba inhalovania kratšia a pauza v inhalovaní zas dlhšia.

Inhalovanie využitím aromalampy

Alternatívou k arómadifuzéru môže byť aj aromalampa, ktorá predstavuje finančne menej náročnú možnosť.

Na odparovanie esenciálneho oleja (ktorý sa do nej pridáva v množstve pár kvapiek), využíva otvorený oheň.  Ten taktiež prispieva k celkovej pohode a k uvoľneniu, ktoré po zapálení aromalampy s esenciálnym olejom môžete pociťovať.

Inhalácia esenciálnych olejov naparovaním

Naparovanie s esenciálnymi olejmi môže byť taktiež veľmi účinné, no treba ho vykonávať správne a zároveň aj opatrne.

Potrebné je dodržiavať nielen čas naparovania, ale aj bezpečnú vzdialenosť od vodnej pary a esenciálneho oleja.

Inhalácia pomocou nosných inhalátorov

Veľmi pohodlnú a rýchlu cestu, ako ťažiť z esenciálnych olejov v prospech svojho zdravia i psychickej pohody, predstavujú nosné inhalátory.

Obsahujú totiž zmes viacerých esenciálnych olejov, ktoré sú dostupné v malej, praktickej tyčinke, jednoducho sa aplikujú a používajú.

K výhodám nosných inhalátorov okrem jednoduchého použitia kedykoľvek a kdekoľvek patrí i praktické, šikovné prevedenie, ktoré ľahko schováte do kabelky, ale pokojne aj do vrecka.

Nosné inhalátory sú zmesou 100%-ných, čistých, prírodných esenciálnych olejov, ktoré priaznivo vplývajú na zdravie, ale i psychiku.

Vhodné sú nielen pre dospelých, ale i pre deti.

Čo dodať na záver?

Nosné inhalátory Altevita

Spoznajte liečivú silu aromaterapie na vlastnej koži s nosnými inhalátormi Altevita, medzi ktorými si každý nájde ten svoj.

Zdroje:

Redakcia Megafit

Redakcia Megafit

Baví nás byť zdraví. Snažíme sa prinášať zaujímavé a pravdivé informácie zo sveta zdravia a výživy, ktoré vám môžu pomôcť k lepšiemu životu. U nás je zdravie na prvom mieste.

Pridajte aj vy svoj názor k tomu, čo tu bolo napísané.

Pridajte komentár alebo hodnotenie

Megafit.sk
Logo