Chlorella ako japonský zázrak prírody

V čom je zelená riasa s názvom chlorella výnimočná a prečo sa oplatí užívať ju? Poradíme vám, ako si vybrať tú najlepšiu chlorellu pre vaše zdravie.

Chlorella je známa ako zelená riasa tvorená z jednej bunky sa prevažne vyskytuje v sladkých vodách. Obsahuje nespočetné množstvo živín, minerálov či chlorofylu.

Vďaka tomu priaznivo vplýva na celkové zdravie, čo sa nakoniec odzrkadlí nielen vnútornou harmóniou, ale aj vonkajšou krásou.

Chlorella a zaujímavosti

Sladkovodná riasa Chlorella pôvodom z Taiwanu obsahuje nespočetné množstvo telu veľmi prospešných látok, minerálov a živín, vďaka čomu sa označuje aj ako superpotravina. Ja verejne známe, že Chlorella dôverne slúži aj ako prevencia proti rakovine, a to najmä vďaka svojim prospešným účinkom voči celkovej imunite človeka, ktorá zodpovedá za mnohé chorobné procesy v tele vrátane rakoviny. Chlorella sa často vyskytuje aj v slaných vodách.

Najlepšie je Chlorellu užívať ako doplnok stravy, pričom je z dôvodu tvrdej bunkovej steny v pôvodnom stave nestráviteľná. Chlorella vo forme výživového doplnku je pri spracovaní extrahovaná za studena, čím sú zachované jej jedinečné vlastnosti. Tie sú následne sformované do jedinej tablety. A vy tak môžete z Chlorelly ťažiť naozaj maximum.

Chlorella dávkovanie

Účinky Chlorelly

Zložky výživového doplnku Chlorella vo forme tabliet vám mnoho napovie o jeho priaznivých účinkoch na celý organizmus. Práve vďaka zloženiu sa jej účinky pokladajú za priam zázračné.

Vonkajšie pôsobenie Chlorelly

Forever young

Stres veľmi vplýva na kvalitu pokožky. Vďaka relaxačným účinkom Chlorelly si svoj mladistvý vzhľad udržíte ešte veľmi dlhú dobu.

Línia

Vďaka pozitívnemu vplyvu Chlorelly na trávenie, krvný obeh, ale aj detoxikačným účinkom, dokáže redukovať hmotnosť a udržať vašu líniu štíhlu a vitálnu.

Máte zranenie?

Vďaka podpore krvotvorby, podpore kvality krvi a posilneniu buniek Chlorella preukázateľne podporuje a urýchľuje hojenie rán. Vnútorne tak priaznivo vplýva aj na modriny a ich vstrebanie. Svojimi upokojujúcimi a hojivými účinkami sa osvedčila aj po extrakcii zubov.

Chlorella a jej pôsobenie vo vnútri organizmu

Detox

Dávate svojej pečeni zabrať? Chlorella vám účinne pomôže očistou tela od toxínov! Pravidelné užívanie Chlorelly vyrovnáva hladiny cukru a cholesterolu. Zároveň vás ochráni pred ultrafialovým žiarením (chemoterapia).

Obranyschopnosť

Chlorella slúži ako prevencia proti rôznym autoimunitným ochoreniam (len v prípade, že nimi ešte netrpíte), akými sú napríklad chronické infekcie či alergie. Vďaka tomu sa vraví, že Chlorella dokáže účinne bojovať proti vzniku rakoviny.

Psychická pohoda

Vitamín B6 B12, ale aj horčík priaznivo ovplyvňujú nervový systém, čím vplýva na spánok, migrénu či psychiku. Kvalita sústredenia, ale aj spánku, sa pri užívaní Chlorelly čoskoro zlepší.

Vedeli ste, že?

Stresové situácie ohromne plýtvajú zásobami horčíka v ľudskom organizme. Pri jeho chronickom nedostatku prichádza úzkosť, depresia či iné psychické ochorenia, v horších prípadoch poruchy. S nízkymi hladinami horčíka a vitamínov skupiny B súvisí aj neurologické ochorenie zvané tetánia. Prejavmi je totožná s panickou poruchou, ktoré nie sú vôbec príjemné.

Posilnite svoju plodnosť

Obnova buniek prispieva k zlepšeniu sexuálnej aktivity, s ktorou súvisí aj samotná psychická pohoda. Látky, ako sú zinok či kyselina listová vplývajú na reprodukčný systém človeka. Zinok podporuje mužskú plodnosť, kyselina listová ženskú – obe zložky nájdete v Chlorelle.

Obrňte sa proti rakovine

Antioxidanty sú známe ako verní ochrancovia našich buniek pred rôznymi voľnými radikálmi či oxidačným stresom. A keďže sa z buniek skladá celé ľudské telo, je potrebné držať ich vo forme čo najdlhšie.

A čo trávenie?

Trápi vás zápcha? Zrejme vám chýba strava bohatá na vlákninu. Tú však obsahuje Chlorella v ideálnom množstve, ktoré zaručí pravidelné a bezproblémové vyprázdňovanie.

Zabudnite na malátnosť a dýchavičnosť!

Trpíte anémiou, teda nedostatkom železa? To sa časom odzrkadlí nedostatkom hemoglobínu, ktorý je zodpovedný za vyčerpanosť a malátnosť. Chlorella obsahuje vysokú dávku železa, ktorá vám znormalizuje hladinu červených krviniek.

Nahraďte únavu energiou

Dostatok a rovnováha živín v ľudskom tele predstavuje záruku vitality a pravidelnej dávky energie. NIe nadarmo sa vraví – v zdravom tele zdravý duch.

Chlorella Advance

Kedy sa dostavia prvé výsledky?

Pri výživových doplnkoch je všeobecne známe, že ich účinnosť sa vo forme istých výsledkov prejaví nie z krátkodobého, ale najmä z dlhodobého hľadiska. Najčastejšie sa však začnú medzi prvými prejavovať znaky dobrej nálady či lepšieho trávenia.

So svojimi reálnymi skúsenosťami sa podelili aj samotní spotrebitelia Chlorelly z rôznych krajín, ktorí si ju a jej účinky vo veľkej miere pochvaľujú.

Nežiaduce účinky a Chlorella

A či je vôbec možné, aby 100 % prírodný produkt spôsoboval nejaké ťažkosti pri nesprávnom či nadmernom dávkovaní? Chlorella patrí medzi bezpečnú riasu, ktorá na rozdiel od iných rias nespôsobuje tráviace ťažkosti, ani nijako negatívne neovplyvňuje pečeň a mozog.

V ojedinelých prípadoch sa môže vyskytnúť prehnaná reakcia imunitného systému na Chlorellu, čo vyvolá následnú alergickú reakciu s príznakmi dýchavičnostihnačky či podráždenia slizníc (nasleduje opuch napríklad hrdla, čo je život ohrozujúci stav).

Ak ste teda v minulosti zaznamenali akúkoľvek imunitnú reakciu po konzumácii sladkovodnej riasy, Chlorellu v takom prípade konzumovať neodporúčame.

V začiatkoch užívania sa tiež veľmi často objavuje tzv. očistná reakcia, ktorá je ale považovaná za prirodzenú reakciu tela na prebiehajúcu detoxikáciu.

Tá vzniká v dôsledku uvoľňovania škodlivých látok z tela a zvyčajne sa prejavuje bolesťami kĺbov a svalov, bolesťami hlavy či nadmerným potením.

Chlorella reakcia pri užívaní

Chlorella – je vhodná pre každého?

Chlorella a deti

Chlorella má v rámci užívania niekoľko zásad, medzi ktoré patrí aj nevhodnosť konzumácie do 3 rokov dieťaťa. Po dovŕšení veku 3 rokov je pod prísnym dohľadom možné Chlorellu užívať, a to iba v odporúčanom množstve!

Šport a Chlorella

Keďže je Chlorella známa svojimi regeneračnými účinkami, pozitívne tak vplýva aj na rôzne zranenia či namáhané svaly v rámci športových aktivít – či už sa venujete boxu, futbalu či jazdectvu, vďaka Chlorelle budete nielen čoskoro vo forme, ale aj plní energie a pozitívnej nálady.

Žena a Chlorella

Chlorella je vhodná pre ženy, až na zopár výnimiek. Keďže sa Chlorella celkovo neodporúča deťom do troch rokov, taktiež nie je vhodné prijímať ju u tehotných dojčiacich žien.

A čo ostatní?

Pozor by si mali dávať najmä osoby s ochoreniami či v stavoch, medzi ktoré patria napríklad:

  • žilové ochorenia,
  • osoby po transplantácii (orgánov),
  • osoby užívajúce lieky na riedenie krvi (je nutné poradiť sa s lekárom),
  • autoimunitné ochorenia.

Chlorella sa taktiež neodporúča užívať ľuďom, ktorí trpia chronickým zápalom žalúdka a čriev či nadmernou činnosťou štítnej žľazy.

Chlorella a chudnutie

Pomerne veľa sa hovorí aj o priaznivých účinkoch chlorelly pri snahe zredukovať telesnú hmotnosť. Podľa výživového poradcu Martina Škábu: 

„Vzhľadom na to, že naše telo je neustále vystavované stresovej záťaži – psychický i fyzický stres, vrátane športových aktivít – fungujú tu zelené potraviny ako silný antistresový prostriedok. Znižujú stres, tým urýchľujú regeneráciu, telo tak môže efektívnejšie chudnúť. Nestresové chudnutie je chudnutie predovšetkým z tukového tkaniva, čo je u ľudí, ktorí chcú schudnúť, žiaduce. Chlorella tlmí chute na sladké, na slané, ale aj na nezdravé potraviny a pokrmy.“

Strážte si dávkovanie

Všetkého veľa škodí. Preto sa vždy riaďte odporúčaniami samotného výrobcu, ktorý vie, čo robí. Tablety Chlorella sa majú užívať v celku, nerozhrýzené, 15 – 30 minút pred jedlom. Pričom ide o užívanie väčšieho množstva tabliet v jednej dávke, je potrebné ich zapiť minimálne 2 dcl vody.

Chlorella tablety

Deti 3+ užívajú vždy 1 – 4 tablety raz denne. Pri podávaní Chlorella tabliet sa vyžaduje prítomnosť dospelej osoby, ktorá musí dbať o dodržiavanie stanoveného množstva dieťaťom požitých tabliet.

Dospelí by mali na začiatok užívať 2x denne (ráno a večer) 3 tablety, ktoré je časom (po týždňoch) potrebné postupne zvyšovať na 5 – 10 ks tabliet Chlorella tabliet 2x denne.

Kúra by mala trvať najviac 3 mesiace! Po tejto dobe je nutné dopriať si pauzu aspoň mesiac. Po mesiaci opäť začína trojmesačná Chlorella kúra.

Nadmerné dávkovanie sa prejavuje predovšetkým zápchou, vyrážkou, únavou a bolesťami hlavy. V takom prípade neváhajte znížiť množstvo a zvýšiť príjem vody. Váš stav sa do niekoľkých dní upraví.

Kde kúpiť kvalitnú Chlorellu?

Chlorella recenzia

Na trhu je veľké množstvo rôznych produktov. Nám sa do redakcie dostala Chlorella od Nutraceutics a musíme povedať, že nás nesklamala. Práve naopak, boli sme s ňou veľmi spokojní a preto ju za nás môžeme odporučiť.

Cenovo sa pri nej viete dostať pod 20 €, čo je veľmi dobrá cena.

Zdroje:

  1. Spirulina a chlorella: Aké sú ich účinky? Ako ich užívať?
  2. Evaluation of Chlorella as a Decorporation Agent to Enhance the Elimination of Radioactive Strontium from Body
  3. Beneficial immunostimulatory effect of short-term Chlorella supplementation: enhancement of natural killer cell activity and early inflammatory response (randomized, double-blinded, placebo-controlled trial)
  4. Probiotiká je dôležité užívať aj počas liečby antibiotikami, ale správne
  5. Zázračná riasa, ktorá pomáha pri chudnutí a dáva vám silu
  6. A randomized controlled trial of 6-week Chlorella vulgaris supplementation in patients with major depressive disorder
Redakcia Megafit

Redakcia Megafit

Baví nás byť zdraví. Snažíme sa prinášať zaujímavé a pravdivé informácie zo sveta zdravia a výživy, ktoré vám môžu pomôcť k lepšiemu životu. U nás je zdravie na prvom mieste.

Pridajte aj vy svoj názor k tomu, čo tu bolo napísané.

Pridajte komentár alebo hodnotenie

Megafit.sk
Logo