Cemio Imunoherbal: Posilnenie imunity prírodnou cestou? Recenzia

Hľadáte prípravok na krátkodobú či dlhodobú podporu imunity? Skúsili sme Cemio Imunoherbal s prírodným zložením. Ako účinkuje?
8.3Megafit skóre
Naše hodnotenie

Imunitný systém predstavuje akýsi ochranný štít, ktorý naše telo bráni pred neželanými útočníkmi. Často sa naň zvykneme spoliehať, no zabúdame, že aj naša imunita potrebuje občas podporiť a nakopnúť, napríklad aj kvalitným výživovým doplnkom, akým je i prípravok Cemio Imunoherbal. Okrem podpory imunity pozitívne vplýva aj na zdravie dýchacích ciest, znižuje únavu a vyčerpanie, a pomáha aj pri regenerácii organizmu. A to všetko už vďaka jednej tablete denne.

Zloženie
9
Účinky
7
Cena
9
Výhody
 • prírodné zloženie
 • podpora imunitného systému
 • podpora zdravia dýchacích ciest
 • zníženie pocitu únavy a vyčerpania
 • bez lepku, cukru a laktózy
 • cena
Nevýhody
 • veľkosť tabliet

V dobe, keď na nás zovšadiaľ číhajú rozličné vírusy, je dobré myslieť aj na prevenciu a podporu nášho imunitného systému.

Aby imunitný systém fungoval tak, ako má, mali by sme mať kvalitný, plnohodnotný spánok i pravidelný pohyb. Dôležitá je však aj psychická pohoda, obmedzenie stresu a toho, čo nám škodí. Naopak, dopriať by sme si mali vyváženú a pestrú stravu plnú vitamínov a minerálov.

Nie vždy sa nám však podarí mať na tanieri vyváženú stravu, takú, ktorá podporí náš imunitný systém. Vtedy prichádzajú na rad rôzne vitamínové doplnky, ktoré sľubujú účinné nakopnutie prirodzenej obranyschopnosti nášho tela.

Takýmto doplnkom je aj prípravok Cemio Imunoherbal, ktorý by mal byť prospešný nielen pre imunitný systém, ale i pre zdravie dýchacích ciest. Ako tento prírodný doplnok účinkuje? Funguje?

GS IMUNO HERBAL balenie

Prečo a ako podporovať náš imunitný systém?

Predtým, než sa pozrieme na prípravok Cemio Imunoherbal zblízka, povedzme si čo to aj o našom imunitnom systéme. Prečo je dôležité podporovať ho a ako to môžeme urobiť?

Imunitný systém možno označiť za zložitý komplex tkanív, buniek i orgánov, ktorý musí čeliť rozličným nástrahám. Niekedy však môže byť jeho činnosť znížená či narušená, a to najmä počas zimných a jesenných mesiacov, a naše zdravie ohrozené baktériami i vírusmi.

Čo robiť, aby sme našu imunitu podporili a dokázali tak čeliť všetkým hrozbám, ktoré na naše zdravie číhajú?

Buďme v pohode, vyhýbajme sa stresu

Psychická pohoda je pre naše celkové zdravie veľmi dôležitá.

Veľký pozor si však tiež treba dať aj na stres, ktorý síce pre nás z krátkodobého hľadiska môže byť užitočný, no pri dlhodobom pôsobení môže znižovať hladinu bielych krviniek. A tie sú pre imunitný systém nesmierne dôležité.

Hýbme sa, športujme, otužujme

Pravidelným pohybom podporíte aj váš imunitný systém. Hýbať by sme sa mali aspoň trikrát až štyrikrát do týždňa. Pre imunitu je však priaznivá aj taká 30 minútová každodenná prechádzka.

S podporou imunitného systému pomôže i pravidelné otužovanie.

Oddychujme

Tak, ako je pre telo dôležitý pravidelný pohyb, tak je potrebný i oddych a relax. Nájdime si čas na samých seba či na to, čo nás baví a napĺňa.

Oddych relax

Doprajme si zdravú stravu i pravidelný pitný režim

Naša strava by mala byť bohatá na zeleninu, ovocie, ryby, orechy i strukoviny.

Mali by sme prijímať dostatočné množstvo probiotík (kefír, biely jogurt, kyslá kapusta), prebiotík (cibuľa, pór, špargľa, cesnak), antioxidantov (kel, zelený čaj, špenát, orechy). Dôležité sú i vitamíny, ako C, A, E, D a tiež zinok, železo či jód.

Zabúdať netreba ani na pravidelný pitný režim a denne vypiť aspoň 2 litre tekutín, najlepšie čistej vody.

Vyhýbajme sa alkoholu i cigaretám

Nášmu imunitnému systému škodí i konzumácia alkoholu a holdovanie cigaretám.

Nadmerná konzumácia alkoholu môže škodiť pečeni, narúšať kvalitu spánku a negatívne vplývať na fungovanie imunitného systému.

Čo sa týka cigariet, tie znižujú hladinu bielych krviniek a škodia tiež cievam.

Cemio Imunoherbal – Akútna, ale i dlhodobá podpora imunity

GS IMUNO HERBAL zloženie

Cemio Imunoherbal je výživový doplnok s prírodným zložením určený na podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu, ako aj na podporu zdravia dýchacích ciest.

Siahnuť po ňom možno v období zvýšeného výskytu chrípky, prechladnutí či rôznych vírusov alebo tiež v období zvýšenej záťaže na vaše telo. Užívať ho však možno aj dlhodobo. Poslúži ako akútna, ale i dlhodobá podpora imunitného systému.

S čím všetkým teda prípravok Cemio Imunoherbal dokáže pomôcť?

 • Podpora zdravia dýchacích ciest
 • Podpora imunitného systému
 • Ochrana buniek pred oxidatívnym stresom a voľnými radikálmi
 • Podpora regenerácie organizmu
 • Zníženie vyčerpania a únavy
 • Zásoba zinku a vitamínov C a D3 pre organizmus

Výživový doplnok Cemio Imunoherbal patrí pod známu značku Cemio Switzerland, v ktorej portfóliu sa nachádza viacero obľúbených a populárnych produktov, ako napríklad doplnok Cemio Kamzík, GS Condro Diamant či Cemio AU!BLOCK.

Zloženie 

Výživový doplnok Cemio Imunoherbal pozostáva z viacerých prírodných zložiek.

V prvom rade je to vysokokvalitný silný extrakt z koreňa echinacey, ale aj dôležitý vitamín C, vitamín D3 a významný minerál zinok, ktoré ešte viac podporujú účinky bylinného zázraku menom echinacea.

Pozrime sa teraz na jednotlivé zložky zvlášť.

Echinacea (150 mg v jednej tablete)

Echinacea je v našich končinách známa trvalka, ktorá býva pestovaná nielen pre dekoratívne účely, ale najmä pre svoje liečivé účinky.

Je bohatá na zdraviu prospešné látky, ako flavonoidy, polysacharidy, glykoproteíny, ale aj esenciálne oleje.

Kým bylinná časť echinacey obsahuje viac polysacharidov, koreň je zas bohatší na esenciálne oleje. Aj preto sa koreň echinacey považuje za najúčinnejší.

Echinacea je známa predovšetkým kvôli svojmu priaznivému vplyvu na imunitný systém a jeho podporu. Je tiež veľmi častou súčasťou rozličných prípravkov určených na podporu imunity a nechýba ani v doplnku Cemio Imunoherbal.

Okrem podpory imunity blahodárne pôsobí aj na zdravie dýchacích ciest.

Vitamín C (500 mg v jednej tablete)

Céčko je známy antioxidant, ktorý chráni bunky pred pôsobením voľných radikálov. Dôležitú úlohu zohráva aj pri tvorbe bielych krviniek, ale tiež aj pri správnom fungovaní imunitného systému a pri jeho podpore.

Keďže naše telo ho nevie uskladňovať, musíme si ho pravidelne dopĺňať v potrebnom množstve.

Vitamín D3 (25 μg v jednej tablete)

Vitamín D3 je pre náš organizmus, ale i celkové zdravie kľúčový.

Podieľa sa na správnom vstrebávaní fosforu i vápnika. Je dôležitý pre zdravie kostí, zubov, ale i pre správne fungovanie imunitného systému.

Zinok (10 μg v jednej tablete)

Zinok je životne dôležitým minerálom, ktorý sa v ľudskom tele podieľa na viacerých dôležitých úlohách.

Je významný pre rast a delenie buniek, ale i pre zdravie pokožky či vývoj a funkciu buniek imunitného systému.

Okrem týchto prírodných zložiek sa v prípravku Cemio Imunoherbal ďalej nachádzajú i protihrudkujúce látky, povlakové látky a objemové činidlá.

Tento výživový doplnok neobsahuje žiaden cukor, laktózu a je bezgluténový, teda neobsahuje ani lepok

GS IMUNO HERBAL tablety

Ako Cemio Imunoherbal užívať? Odporúčané dávkovanie

Výživový doplnok Cemio Imunoherbal sa užíva v množstve jedna tableta denne, ideálne počas jedla.

Tablety sa nemajú hrýzť, ale zapiť vcelku dostatočným množstvom vody. Veľkosť tabliet je o niečo väčšia a teda prehltnutie nemusí byť každému práve najpríjemnejšie.

Pre koho prípravok (nie) je vhodný a kedy ho užívať?

Prípravok je určený všetkým dospelým osobám, ktoré chcú nakopnúť a povzbudiť svoj imunitný systém.

Je obzvlášť vhodné užívať ho v chrípkovom období, ale už aj pri nachladnutí, nádche či chrípke, keďže okrem podpory imunity priaznivo vplýva aj na zdravie dýchacích ciest.

Užívať ho môžu i ľudia, ktorí pracujú na miestach s vysokou koncentráciou osôb.

Prípravok je dobre znášaný, pozor si však treba dať v prípade precitlivenosti na echinaceu. Objaviť sa totiž môže alergická reakcia.

Pri užívaní doplnkov s obsahom echinacey by mali byť opatrní i ľudia s autoimunitným ochorením (napríklad sklerózou multiplex), ktoré by echinacea mohla zhoršiť.

V prípade akýchkoľvek pochybností sa o prípadnom užívaní výživového doplnku Cemio Imunoherbal poraďte s vašim lekárom.

Veľkosť balenia a cena

Prípravok Cemio Imunoherbal je dostupný v balení po 60 tabliet. Pri odporúčanom dennom dávkovaní (jedna tableta denne) vydrží približne 2 mesiace.

Balenie 60 tabliet sa aktuálne predáva za sumu cca 9 €.

Redakcia Megafit

Redakcia Megafit

Baví nás byť zdraví. Snažíme sa prinášať zaujímavé a pravdivé informácie zo sveta zdravia a výživy, ktoré vám môžu pomôcť k lepšiemu životu. U nás je zdravie na prvom mieste.

Pridajte aj vy svoj názor k tomu, čo tu bolo napísané.

Pridajte komentár alebo hodnotenie

Celkovo

Megafit.sk
Logo