Recenzia: GS Condro Diamant a Cemio Kamzík – Najlepšie prípravky na kĺby?

Pozreli sme sa na výživové doplnky na kĺby, šľachy a väzivá GS Condro Diamant a Cemio Kamzík. Naozaj sú tým najlepším, čo na trhu s kĺbovými doplnkami nájdete?

Kým kedysi bola kĺbová výživa považovaná za výživový doplnok určený najmä pre seniorov či pre aktívnych športovcov, dnes po nej čoraz častejšie siahajú už aj mladšie ročníky.

Súčasná doba problémom s pohybovým aparátom skutočne praje. Či už je to sedavý spôsob života, málo pohybu, nezdravý životný štýl celkovo alebo naopak, prehnaná fyzická aktivita – skôr či neskôr si vypýtajú svoju daň.

A čo robiť, keď už sa kĺby ohlásia?

Mnohí siahajú práve po spomínanej kĺbovej výžive, ktorá môže pomôcť nielen s bolesťami, ale aj so zlepšením pohyblivosti a podporou zdravia pohybového aparátu. Má teda aj preventívne účinky. Pokiaľ patríte k šťastlivcom, ktorí bolesť kĺbov zatiaľ neokúsili na vlastnom tele, toto je dôvod, prečo užívanie doplnku na kĺby zvážiť.

Dnes vám prinášame recenzie dvoch populárnych prípravkov na kĺby, šľachy i väzivá – GS Condro Diamant a Cemio Kamzík.

GS Condro Diamand a GS Kamzík

Začína to nenápadne: Ako rozoznať prvé príznaky problémov s kĺbmi?

Všetko to môže začínať úplne nenápadne. Tuhnutie, mierne bolesti svalstva a kĺbov, problémy s pohyblivosťou, ktoré sa ohlásia krátko po alebo v priebehu záťaže, pričom zvyčajne ustúpia počas oddychu.

Takáto situácia sa môže opakovať raz, dvakrát, trikrát. Ak ju ale podceníte a bolestiam nebudete venovať pozornosť, problémy sa zhoršia.

Postupne dochádza k degenerácii chrupavky v kĺbe a k jej následnému poškodeniu. Výsledkom je bolestivý, obmedzený pohyb, ktorý výrazne znepríjemňuje i každodenné bežné fungovanie.

Ako týmto problémom predísť a vôbec, ako si udržať zdravé kĺby čo najdlhšie?

Ako si udržať zdravé kĺby?

Zostaňte v pohybe

Keď sa objavia bolesti kĺbov, mnoho ľudí sa prestane hýbať zo strachu, že sa tieto problémy ešte viac zhoršia. Skutočnosť je ale taká, že naše telo potrebuje pohyb.

Pravidelná fyzická aktivita dokáže zmierňovať stuhnutosť i bolesť svalov a posilňovať pohybový aparát.

Pri cvičení sa zamerajte na také cviky, ktoré majú nízky dopad na kĺby. Tu patrí napríklad plávanie či chôdza.

Udržujte si primeranú hmotnosť

Pre naše pohybové ústrojenstvo je veľmi dôležité zachovanie optimálnej hmotnosti. Pri vyššej váhe je totiž na kĺby vyvíjaný i zvýšený tlak.

Doprajte si vyváženú stravu

Ak chcete mať zdravé a funkčné kĺby, pomôže vám i pestrá a vyvážená strava.

Váš jedálniček by mal byť bohatý na potraviny s obsahom vitamínov zo skupiny B, ako aj A, C, E i D. Veľmi nápomocné môžu byť aj omega-3 mastné kyseliny, ktoré dokážu zmierňovať zápalové procesy.

Pravidelne si preto doprajte morské ryby – tuniaka či lososa a nezabudnite ani na dobrý, silný domáci vývar či huspeninu.

Pokiaľ vaša strava nie je komplexná, doplniť potrebné vitamíny a dôležité látky môžete aj prostredníctvom výživových doplnkov určených na šľachy, väzivá a kĺby.

Je na tento účel vhodný prípravok Cemio Kamzík alebo by ste radšej mali siahnuť po GS Condro Diamant?

GS Condro Diamant – Otestovaný reumatologickým ústavom v Prahe

GS Condro Diamant balenie a zloženie

Výživový doplnok GS Condro Diamant ponúka kĺbovú výživu nielen pre kĺby, ale aj pre chrupavky, tkanivá a väzy.

K jeho účinkom možno zaradiť podporu zdravia väzív, šliach a kĺbov, ale i podporu celkovej pohyblivosti a, samozrejme, i výživu pohybového aparátu.

Čo všetko táto populárna kĺbová výživa obsahuje?

Zloženie

Prípravok má unikátne zloženie, ktorého základom je látka s názvom glukozamín sulfát. Tá predstavuje stavebnú zložku kĺbovej chrupavky, ale i väzív, šliach a kostí. Má vynikajúce protizápalové vlastnosti a preto je účinná aj pri zápaloch šliach a svalov.

Spomenúť však treba aj komplex FORTESCIN, ktorý je tvorený vitamínom C a látkou aescin. Táto kombinácia zabezpečuje zásobenie šliach, väzov a kĺbových puzdier a tiež podporuje tvorbu kolagénovej siete.

V doplnku sa nachádza i výťažok z pagaštanu konského, pretože práve ten je veľmi dobrým zdrojom látky aescin.

Pre koho je kĺbová výživa GS Condro Diamant vhodná?

Tento výživový doplnok môžu užívať dospelé osoby, ako aj mladiství, už od 12. roku života. Jeho užívanie sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám.

Siahnuť po ňom môžu bez obáv všetci športovci, ľudia s fyzicky náročnou prácou a tiež seniori.

Dávkovanie

Denná dávka u dospelých osôb predstavuje dve tablety denne. Mladiství od 12 rokov užívajú jednu tabletu denne.

Tablety sú pomerne veľké a horšie sa prehĺtajú.

GS Condro Diamant tablety

Cena a dostupné balenia

Doplnok GS Condro Diamant je dostupný vo viacerých baleniach.

Jedno balenie 120 tabliet vás vyjde na cca 20 €. K dostatiu sú však i väčšie cenovo zvýhodnené balenia – 2 x 120 tabliet za cenu cca 39 € a 3×120 tabliet za cca 57 €.

Cemio Kamzík  – Kolagén v natívnej forme

GS Kamzík tablety

Výživový doplnok Cemio Kamzík patrí k tomu najpopulárnejšiemu, čo možno na trhu s kĺbovou výživou v súčasnosti dostať.

Má špičkové zloženie, ktoré obsahuje to najdôležitejšie pre zdravé kĺby, väzivá a šľachy. Užívať ho môžu dokonca už aj deti od 3 rokov a vďaka prijateľnej cene je dostupný pre každého.

Spevňuje chrupavky, podporuje zdravie kĺbov, šliach, kostí i väzív. Zlepšuje tiež celkovú pohyblivosť a napomáha i k tvorbe prirodzeného kolagénu.

Zloženie

Prípravok Cemio Kamzík vznikol kombináciou troch významných látok – kolagénu typu I, kolagénu typu II a vitamínu C.

Kolagén typu I je najrozšírenejším typom kolagénu nachádzajúcim sa v organizme. Je dôležitý nielen pre zdravý a mladistvý vzhľad pleti, ale aj pre bezproblémové fungovanie pohybového aparátu.

Urýchľuje hojenie rán, zvyšuje elasticitu pleti a pomáha ku pevným a zdravým kostiam.

Kolagén typu II má pre telo taktiež veľký význam. Nachádza sa predovšetkým v chrupavke, kde podporuje jej pružnosť i odolnosť a funguje tiež ako tlmič chrániaci kĺby pri otrasoch a nárazoch.

Veľmi dôležitou súčasťou doplnku je aj vitamín C, ktorý sa v kolagénových prípravkoch stará o správne vstrebávanie kolagénu.

Vitamín C tiež podporuje tvorbu vlastného kolagénu a celkovo má mnoho priaznivých účinkov na organizmus.

Okrem týchto troch látok sa v prípravku nachádzajú i objemové činidlá, farbivá a látky tvoriace obal kapsuly. Cemio Kamzík neobsahuje laktózu, lepok ani cukor.

Kto môže užívať výživový doplnok Cemio Kamzík?

Veľkou výhodou prípravku je jeho dostupnosť takmer pre každého.

Užívať ho totiž môžu dospelé osoby, ale i mladiství a deti už do 3 rokov. Je vhodný dokonca aj pre tehotné a dojčiace ženy – určite však odporúčame poradiť sa o užívaní s lekárom.

Dávkovanie

Odporúčané dávkovanie Cemio Kamzík je jedna kapsula denne.

Prípravok by sa mal pre čo najlepšie účinky užívať minimálne dva mesiace, no v prípade potreby ho možno užívať i dlhodobo.

Kapsuly sú malé, teda užívajú sa veľmi jednoducho a pohodlne.

Cemio Kamzík kapsuly

Koľko Cemio Kamzík stojí? + Dostupné balenia

Jedno balenie Cemio Kamzík obsahuje 60 kapsúl, čo je v podstate dvojmesačná kúra. Momentálne sa predáva za veľmi výhodnú cenu 15 €.

V ponuke sú ale aj väčšie balenia – po 2 x 60 kapsúl,  3 x 60 kapsúl a 6 x 60 kapsúl.

Redakcia Megafit

Redakcia Megafit

Baví nás byť zdraví. Snažíme sa prinášať zaujímavé a pravdivé informácie zo sveta zdravia a výživy, ktoré vám môžu pomôcť k lepšiemu životu. U nás je zdravie na prvom mieste.

Pridajte aj vy svoj názor k tomu, čo tu bolo napísané.

Pridajte komentár alebo hodnotenie

Megafit.sk
Logo