Cemio AU!BLOCK – uľaví od bolesti nervového pôvodu? Recenzia

Nepríjemné mravčenie, brnenie či pálenie... Ako si dokáže prípravok Cemio AU!BLOCK poradiť s bolesťami nervového pôvodu?
8.7Megafit skóre
Naše hodnotenie

AU!BLOCK ponúka veľmi dobré riešenie, ako si poradiť s bolesťami nervového pôvodu iným spôsobom, ako analgetikami. Prípravok dokáže pomôcť pri syndróme karpálneho tunela, pri vertebrogénnom syndróme či pri periférnej neuropatii, ale i pri tej diabetickej. Cemio AU!BLOCK je veľmi dobrý aj na tíšenie nepríjemných príznakov ako brnenie končatín, mravčenie, poruchy citlivosti. Má transparentné zloženie pozostávajúce z dôležitých živín, ktoré majú schopnosť podporovať nápravu a regeneráciu narušených nervových vlákien. Tento prípravok tak nie je určený len na tíšenie bolesti, ale aj na nápravu príčiny, ktorá za bolesťou stojí. Veľkým plusom je, že ide o voľnopredajný prípravok, čo znamená, že ho dostanete aj bez nutnosti návštevy lekára a bez predpisu.

Zloženie
9
Účinky
9
Cena
8
Výhody
 • dostupný bez lekárskeho predpisu
 • transparentné zloženie
 • jednoduché dávkovanie
 • bez lepku a laktózy
Nevýhody
 • potreba dôsledného a dlhodobého užívania

Každý, kto sa už niekedy stretol s bolesťami nervového pôvodu veľmi dobre vie, že ide o naozaj obtiažnu záležitosť, s ktorou sa neradno zahrávať.

Nepríjemné príznaky ako mravčenie, brnenie, pichanie či pálenie, ktorými zvyknú byť bolesti nervového pôvodu sprevádzané, výrazne zhoršujú kvalitu života.

Neraz až tak, že človek skrátka nedokáže fungovať a či chce alebo nechce, musí vyhľadať odbornú pomoc.

Popri odbornej pomoci si však osoba trpiaca neurologickým ochorením či nepríjemnými bolesťami nervového pôvodu môže pomôcť i rôznymi režimovými opatreniami – ochranou pred oxidačným stresom, pohybom či úpravou životosprávy.

V dnešnej recenzii vám prinášame unikátnu potravinu na osobitné lekárske účely Cemio AU!BLOCK, špeciálne vyvinutú pre ľudí s bolesťami nervového systému.

Aké je jej zloženie a s čím všetkým dokáže pomôcť?

AU Block balenie

Cemio AU!BLOCK – potravina na osobitné lekárske účely, nie výživový doplnok

Cemio AU!BLOCK nie je výživový doplnok, ale potravina určená na osobitné lekárske účely.

Čo to znamená? Aký je medzi týmito dvoma pojmami rozdiel?

Výživový doplnok možno charakterizovať ako potravinu určenú na doplnenie prirodzenej stravy. V koncentrovanej forme obsahuje živiny s fyziologickým či nutričným účinkom.

Potravina na osobitné lekárske účely je vyrobená špeciálnym postupom a so zložením zabezpečujúcim nutričné potreby vybranej skupiny pacientov.

O tom, ako zmena či úprava stravovania dokáže pomôcť pri rôznych chronických ochoreniach sa v poslednej dobe hovorí viac, ako inokedy predtým.

Vhodnou stravou si môžete pomôcť nielen pri tráviacich problémoch či ochoreniach tráviacej sústavy, ale napríklad aj pri liečbe cukrovky, srdcovocievnych ochoreniach, pri chorobách obličiek a dokonca aj pri ochoreniach nervového pôvodu.

Práve na tomto princípe je postavený i prípravok Cemio AU!BLOCK.

AU Block proti bolesti

Pre koho je Cemio AU!BLOCK určený a ako funguje?

Cemio AU!BLOCK bol navrhnutý špeciálne pre ľudí trpiacich bolesťami nervového pôvodu z dôvodu postihnutia či poškodenia nervov.

Dokáže pomôcť pri:

 • vertebrogénnom syndróme a s ním súvisiacich bolestiach chrbtice
 • syndróme karpálneho tunela a útlaku nervov v zápästí
 • diabetickej či periférnej neuropatii – brnenie končatín, mravčenie, poruchy citlivosti.

Prípravok obsahuje látky, ktorých zvýšený príjem priaznivo ovplyvňuje a podporuje nápravu, ako aj regeneráciu poškodených nervov. Cemio AU!BLOCK teda aktivizuje vlastné opravné procesy.

AU Block leták

Zloženie

Prípravok tvorí viacero dôležitých živín:

 • Uridín-5’-monofosfát (100 mg v jednej kapsule)
 • Cytidín-5’-monofosfát (10 mg v jednej kapsule)
 • Kyselina listová (400 µg v jednej kapsule)
 • Vitamín B12 (3 µg v jednej kapsule)

Všetky vyššie uvedené látky prispievajú k urýchleniu regenerácie poškodených nervov, čo je pri liečbe neuropatickej bolesti obzvlášť dôležité. Nestačí totiž iba zmierňovať bolesť, ale liečiť aj jej príčinu.

Veľký význam má látka Uridín-5’-monofosfát, ktorú možno označiť za stavebný blok kyseliny ribonukleovej (RNA). Táto kyselina je pritom nesmierne dôležitá na opravu poškodených nervov.

Nemenej dôležitá je však aj kyselina listová, ktorá je známa svojimi priaznivými účinkami na nervovú sústavu a to v podstate hneď od samotného zrodu nového života.

Vitamín B12 je zas nevyhnutný pre správne fungovanie centrálnej i periférnej sústavy.

Okrem týchto látok sa v prípravku nachádzajú aj ďalšie tzv. pomocné zložky – plnidlo maltodextrín, farbivo oxid titaničitý a želatína i glycerol, ktoré tvoria obal kapsuly.

Prípravok je bez laktózy i bez lepku.

AU Block zloženie a dávkovanie

Dávkovanie 

AU!BLOCK potravina na osobitné účely je dostupná vo forme kapsúl.

Odporúčaná denná dávka je jedna kapsula denne, ktorú je nutné zapiť dostatočným množstvom vody. Kapsuly majú primeranú veľkosť, vďaka čomu sa ľahko prehĺtajú.

Výhodou tohto prípravku je, že ho možno užívať i dlhodobo, bez nutnosti prestávky. Pre dosiahnutie čo najlepších účinkov je dokonca odporúčané dôsledné užívanie na dennej báze z dlhodobého hľadiska.

Podľa MUDr. Evy Dúbravovej, lekárky so špecializáciou v odbore neurológia a rehabilitácia: „Poškodené nervy majú schopnosť regenerovať „rýchlosťou“ približne 1 milimeter za deň. To je jeden z dôvodov, prečo pri liečbe opakujúcej sa bolesti chrbta skratky neexistujú a môže trvať aj viac týždňov.“

Plusom prípravku Cemio AU!BLOCK je aj dostupnosť bez lekárskeho predpisu.

Pre koho Cemio AU!BLOCK nie je vhodný?

Prípravok nie je vhodný pre osoby mladšie ako 12 rokov.

Vo všeobecnosti je veľmi dobre znášaný. Objaviť sa však môže alergická reakcia vychádzajúca z precitlivenosti na niektorú látku obsiahnutú v zložení.

AU block tabletky blister

Koľko Cemio AU!BLOCK stojí? Dostupné balenia

Jedno balenie prípravku obsahuje 30 kapsúl a aktuálne sa predáva za sumu cca 17 €. Toto balenie vám pri odporúčanom dávkovaní jedna kapsula denne vystačí na jeden mesiac.

V ponuke sú však aj cenovo zvýhodnené balenia po 2×30 kapsúl za cenu cca 32 €, určené na dvojmesačnú kúru.

Redakcia Megafit

Redakcia Megafit

Baví nás byť zdraví. Snažíme sa prinášať zaujímavé a pravdivé informácie zo sveta zdravia a výživy, ktoré vám môžu pomôcť k lepšiemu životu. U nás je zdravie na prvom mieste.

5 komentárov
Všetky Najužitočnejšie Najvyššie hodnotenie Najnižšie hodnotenie Pridajte svoje hodnotenie
 1. Mne to tiež pomohlo, pracujem stále na PC a dosť ma bolí ruka. Tieto tabletky mi naozaj pomohli, cca po 3 týždňoch som cítil úľavu. Takže odporúčam, uvidíme ako ďalej.

 2. Za mna tiez fajn, len niekedy zabudnem uzit (treba brat dlhodobo). Ale asi pomohlo, ruka ma menej boli 🙂

 3. 4.15
  Zloženie
  100
  Účinky
  90
  Cena
  60

  Spokojnost, aj ked cena vyssia, kedze to treba brat aspon 3 mesiace, aby sa dostavili ucinky.

  Výhody Pomohlo
  Nevýhody Treba brat dlhodobo
  Súhlasím(1) Nesúhlasím(0)Už ste takto hlasovali
 4. 4.65
  Zloženie
  100
  Účinky
  100
  Cena
  80

  Mne to veľmi pomohlo, veľmi ma bolela ruka (karpál) a po pár mesiacoch je to oveľa lepšie. Odporúčam.

  Súhlasím(0) Nesúhlasím(0)Už ste takto hlasovali
 5. 5
  Zloženie
  100
  Účinky
  100
  Cena
  100

  Veľmi mi to pomohlo, po mesiacoch konečne ruka nebolí.

  Výhody účinky
  Nevýhody účinky prídu až neskôr
  Súhlasím(0) Nesúhlasím(0)Už ste takto hlasovali

Pridajte komentár alebo hodnotenie

Celkovo

Megafit.sk
Logo