Recenzia: Je Cemio KOFEÍN šampón účinný proti vypadávaniu vlasov?

Pozreli sme sa na Cemio KOFEÍN šampón proti nadmernému vypadávaniu vlasov. Aké má zloženie a ako účinkuje? A čo hovoria skúsenosti ľudí?
7.5Megafit skóre
Naše hodnotenie

Nadmerné vypadávanie vlasov môže byť naozaj stresujúce a mať negatívny dopad aj na naše sebavedomie a psychiku, čo už rozhodne netreba podceňovať. Šampón Cemio KOFEÍN môže byť veľmi dobrým spôsobom, ako zatočiť s nadmerným vypadávaním vlasov. Má prírodné zloženie, je bez silikónov a parabénov a tiež vhodný na akýkoľvek typ vlasov – pre mužov i ženy. Hodí sa aj na každodenné použitie. Práve pravidelným používaním môžete docieliť silnejšie a zdravšie vlasy a obmedziť ich nadmerné vypadávanie. Vďaka kombinácii žihľavy, lopúcha a kofeínu sa šampón Cemio stane skvelým životabudičom pre vaše vlasy.

Zloženie
8
Účinky
7.5
Cena
7
Výhody
 • prírodné zloženie
 • bez silikónov a parabénov
 • bráni nadmernému vypadávaniu vlasov
 • podporuje rast vlasov
 • vhodný aj na každodenné použitie
 • príjemná vôňa
Nevýhody
 • trochu vyššia cena

Vypadávanie vlasov je bežný, avšak pre mnohých často nežiadúci jav. Naša koruna krásy príde denne v priemere o 100 vlasov, čo je v poriadku. Malá guča vlasov na hrebeni by preto hneď nemala byť dôvodom na paniku.

Lenže, čo keď je tých vypadaných vlasov na hrebeni čoraz viac a na vašej hlave čoraz menej? Pomôžu vám výživové doplnky či zvýšená starostlivosť o vlasy?

Dnes vám prinášame recenziu a skúsenosti používateľov s kofeínovým šampónom Cemio, ktorý bol špeciálne vyvinutý na zastavenie nadmerného vypadávania vlasov. Pomáha?

GS Kofeín šampón balenie

Nadmerné vypadávanie vlasov: Aké sú príčiny?

Nadmerné vypadávanie vlasov môže mať rozličné príčiny – vnútorné, ale i vonkajšie. Ktoré sú tie najčastejšie?

Dedičnosť

Vypadávanie vlasov môže byť i dedičné a zvyčajne vzniká narastajúcim vekom. U mužov sa prejavuje pomalým plešatením, resp. ústupom vlasov v prednej čelovej časti a, samozrejme, i v oblasti kútov.

Ženy zas môžu pozorovať rednutie vlasov najčastejšie v oblasti temena.

Hormonálne zmeny

Veľmi častým dôvodom vypadávania vlasov, a to najmä u žien, je hormonálna nerovnováha. Ženské vlasové folikuly sú totiž mimoriadne citlivé na akékoľvek zmeny hormónov.

Nadmerné vypadávanie vlasov trápi najčastejšie ženy po pôrode či v menopauze. Vlasy tiež môžu nadmerne vypadávať aj pri užívaní hormonálnej antikoncepcie.

Strava

Ak je strava chudobná na dôležité živiny, vitamíny a minerály, môže sa to preukázať aj na stave vašich vlasov.

Padanie vlasov môže tiež veľmi často súvisieť s nedostatkom železa. Na to, že ho máte málo, vás okrem nadmernej stravy vlasov upozorní aj zlá kvalita nechtov, neutíchajúce bolesti hlavy či bledá pokožka.

Ochorenia

Aj rôzne ochorenia môžu byť sprevádzané vypadávaním vlasov.

Ide najmä o kožné choroby, ale aj choroby štítnej žľazy, histamínová intolerancia, anémia, cukrovka či poruchy príjmu potravy.

Nadmerné vypadávanie vlasov

Stres

Či už jednorázová stresová záležitosť alebo dlhodobé pôsobenie stresu môže mať za následok nadmerné vypadávanie vlasov.

Nevhodná starostlivosť

Za nadmerným vypadávaním vlasov stojí niekedy i nevhodná starostlivosť.

Častá tepelná úprava, používanie chemických produktov či dokonca aj vlasy neustále stiahnuté do copu oslabujú našu korunu krásy.

Zmena ročných období

Nadmerné vypadávanie vlasov môžete spozorovať aj pri zmene ročných období.

Vlasy zvyknú viac vypadávať v lete na prelome júla a augusta, ale tiež aj na prelome jesene a zimy, v mesiacoch november, december. Vypadávanie vlasov počas jesenného obdobia je často intenzívnejšie ako strata vlasov v lete.

Čo na vypadávanie vlasov hovorí odborníčka?

Podľa dermatologičky MUDr. Hany Zelenkovej, PhD., MBA môže stáť za vypadávaním vlasov viacero vážnych i menej vážnych faktorov.

Môže ísť o dedičnosť, stres, hormonálne poruchy, ochorenia štítnej žľazy, rôzne hnisavé ochorenia v organizme, nesprávne stravovanie. Ohrozenejší sú tí, ktorí trpia alergiami či cukrovkou. Na hustotu vlasov má dokonca vplyv ignorovanie očných chýb, ale i mechanické dráždenie, ku ktorému patrí nosenie čiapok alebo vyťahovanie dlhých vlasov do chvostíkov.“

Cemio KOFEÍN šampón: Životabudič vašich vlasov

GS Kofeín šampón

Cemio KOFEÍN šampón je prípravok určený na starostlivosť o vlasy so sklonom k nadmernému vypadávaniu. K jeho účinkom patrí:

 • podpora rastu vlasov,
 • výživa a regenerácia vlasov,
 • zamedzenie nadmerného vypadávania vlasov. 

Šampón Cemio teda funguje na princípe posilnenia nielen vlasov samotných, ale i vlasovej pokožky, zároveň stimuluje rast nových vlasov a pomáha predchádzať ich nadmernému vypadávaniu.

Aké má zloženie a ako jednotlivé zložky vplývajú na vlasy?

Zloženie

Šampón Cemio KOFEÍN obsahuje viacero látok prospešných pre zdravie vlasov. Pozitívne tiež hodnotíme to, že neobsahuje silikóny ani parabény, ktoré môžu negatívne vplývať na kvalitu vlasov.

Napríklad také dráždivé silikóny, ktoré majú za následok to, že šampón pení, môžu v konečnom dôsledku spôsobovať vysúšanie vlasov i vlasovej pokožky a oslabovať vlasové folikuly.

Poďme ale späť k hlavným zložkám Cemio KOFEÍN šampónu, ktoré zabezpečujú jeho priaznivé účinky na vlasy.

Nájdete v ňom:

 • kofeín
 • lopúch,
 • žihľavu

Kofeín

Kefeín je stimulantom nielen pre naše telo a myseľ, ale i pre našu korunu krásy.

Pre vlasy je prospešný v tom, že pozitívne vplýva na vlasové folikuly, čím prispieva k podpore rastu nových, zdravých vlasov. Zároveň tiež zabraňuje nadmernému vypadávaniu.

Aplikácia kofeínu môže byť účinná aj v prípade nadmerného vypadávania vlasov spôsobeného predčasným ukončením fázy ich rastu.

Účinok kofeínu na vlasy tkvie v tom, že dokáže upravovať obsah testosterónu vo vlasovom folikule, ktorý je jedným z veľmi častých dôvodov, prečo vlasy nadmerne vypadávajú.

Lopúch

Lopúch podporuje rast vlasov, no chráni tiež pokožku hlavy pred nadmernou tvorbou mazu a preto môže byť nápomocný aj pri mastných vlasoch.

Priaznivý vplyv na vlasy má predovšetkým koreň lopúcha.

Žihľava

Žihľava je vo všeobecnosti známa svojimi blahodárnymi účinkami na zdravie. Dokáže pomôcť pri problémoch s kĺbmi, reume či pri nízkom tlaku. Účinná však je aj pri vypadávaní vlasov.

Žihľava vyživuje pokožku hlavy a prispieva tiež k jej prekrveniu. K jej účinkom patrí i výživa vlasových korienkov.

GS Kofeín šampón

Použitie

Šampón Cemio KOFEÍN sa používa klasickým spôsobom ako bežný šampón.

Malé množstvo šampónu je potrebné naniesť na vlasy a dôkladne vmasírovať do pokožky hlavy. Nechajte pôsobiť 2 až 3 minúty a dôkladne opláchnite.

Šampón je vhodný aj na každodenné používanie.

Pre koho je šampón Cemio KOFEÍN určený?

Šampón je určený pre každého, koho trápi nadmerné vypadávanie vlasov a chce podporiť rast nových, zdravých vlasov.

Môžu ho používať muži, ale i ženy.

Veľkosť balenia, cena a skúsenosti používateľov

400 ml balenie šampónu Cemio KOFEÍN sa aktuálne predáva za sumu približne 7 €. Aj keď možno nejde o najlacnejšiu záležitosť, vzhľadom na pozitívne skúsenosti používateľov sa oplatí investovať doň.

Čo hovoria tí, ktorí šampón Cemio KOEFÍN vyskúšali?

„Osvedčil sa mne i dcére, splnil naše očakávania.“ Overený zákazník, Heureka.cz

„Zatiaľ nemôžem posúdiť účinok na kvalitu vlasov, používam krátko. Vlasy nemusím tak často umývať, menej sa mastia.“ Lenka, Heureka.cz

„Príjemná vôňa, jemné vlasy po umytí.“ Overený zákazník, Heureka.cz

„Zlepšen kvalita vlasov.“ Overený zákazník, Heureka.cz

„Kofeínový šampón nie je zlý, vlasy naozaj rastú rýchlejšie, ale na moje dlhé vlasy mi príde dosť hrubý, mám pocit, ako by mi pri umývaní stuhli, chýba mu byť viac jemný, musím si dať veľa kondicionéru, aby som sa s nimi dohodla. Ale chlapom doma sedí, na krátkych vlasoch sa to nespozná.“ Overený zákazník, Heureka.cz

„Šampón som si obľúbila, vrelo doporučujem.“ Overený zákazník, Heureka.cz

Redakcia Megafit

Redakcia Megafit

Baví nás byť zdraví. Snažíme sa prinášať zaujímavé a pravdivé informácie zo sveta zdravia a výživy, ktoré vám môžu pomôcť k lepšiemu životu. U nás je zdravie na prvom mieste.

Pridajte aj vy svoj názor k tomu, čo tu bolo napísané.

Pridajte komentár alebo hodnotenie

Celkovo

Megafit.sk
Logo